2010/04/19

prognoza


Niepojęta katastrofa spadła na nas wszystkich. Śmiało można było powiedzieć "My Naród" zjednoczyliśmy się we mgle. Dobrze nam było razem w tej jedności, choć krótko. Podzieliła nas decyzja Wawelska. Jak skaza. Sam jak większość zagotowałem się. Nawet nie chodzi o to czy śp. Prezydent Lech Kaczyński godzien jest/był Królów, tylko o sposób "załatwienia" tej decyzji. Naród został zlekceważony. Protest był potrzebny, ale musiał się skończyć gdy okazało się, że decyzji się nie da zmienić. Trzeba było się z nią oswoić i chcąc nie chcąc ją zaakceptować. Wówczas obudził się wulkan Eyjafjallajökull. Przesłonił niebo, zablokował delegacje lecące do Krakowa. A szkoda, bo to był doskonale zorganizowany, piękny pogrzeb. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. I tak skończył się ten ponury tydzień.

Teraz Polska budzi się do nowego dnia. Pierwsze promienie słońca zaczynają rozpuszczać mgły. Wiatr niesie świeże powietrze. Otwiera się niebo. Wszyscy mówią "nie zmarnujmy tego". Znowu nadzieja jednoczy, mimo że rozum podpowiada racjonalny scenariusz na następne dni. Mam świadomość, że niewiele mogę zrobić. Hasło "nie zmarnujmy tego" to apel do Jarosława Kaczyńskiego. W jego rękach leżą dalsze losy pojednania Polsko-Polskiego, jak i Polsko-Rosyjskiego.

A to temat trudny. Jego styl jest stylem jedynie słusznych, natchnionych wyborów. Stawia świat przed dokonanymi decyzjami. Bez wahania idzie na konfrontację. I nie bierze pod uwagę z kim. To jego cecha, tak już ma. Część Narodu staje ślepo za jego plecami. Jego osobowość polaryzuje. Obawiam się tego, wiem co to oznacza. Nie ma sentymentów. Polityka to sztuka zdobycia i utrzymania władzy. Nic więcej...

Ale i tak mam nadzieję, ze nie sprawdzą się prognozy i że ten świt jest zapowiedzią pięknego dnia...

5 komentarzy:

 1. Pomijając AMEN, Gdzie te zdjęcia były zrobione?

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest farma wiatrowa w okolicy Pucka.

  OdpowiedzUsuń
 3. ciagle sie zastanawiam (dotyczy to takze paralotniarzy) jak mozna zbierac sie do ladowania, skoro nie widac ziemi, bo zaslania ja mgla... ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak mgła jest totalna się nie lata, bo to niebezpieczne. Jak jest słabsza - są na nią sposoby:-)

  OdpowiedzUsuń

Nie trzeba się logować ani rejestrować aby komentować. Jednak bardzo proszę proszę podpisywać komentarze. Trudno się potem odpisuje - do Anonima trzeciego od góry :-)